Jak kupić samochód w czasach pandemii koronawirusa?

Rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa to znaczące zagrożenie nie tylko dla ludzkiego zdrowia, ale też dla gospodarki. W takich momentach dużej niepewności podejmowanie decyzji ekonomicznych jest szczególnie trudne. Jaka metoda finansowania kupna samochodu jest w obecnej sytuacji bezpieczny dla portfela?

Działanie epidemii koronawirusa na ekonomię

Jak kupić samochód w czasach pandemii koronawirusa? - In2020.plKwarantanna zdecydowanie zmniejsza potencjał gospodarki do wzrostu, mimo to analitycy nie są zgodni wobec możliwych następstw tego stanu. Polsce i innym państwom europejskim zagraża spowolnienie gospodarcze lub nawet recesja (dwumiesięczne spowolnienie). Duży kryzys gospodarczy nie musi nadejść, jeśli życie gospodarcze wznowi się szybko po zakończeniu okresu epidemii COVID-19. W jaki sposób ma to wpływ na decyzję o zakupieniu auta?

Nowy samochód i kredyt

Nowy samochód prosto z salonu może zostać zakupiony na kredyt. Taka metoda finansowania pozwala użytkować komfortowy i bezpieczny samochód nawet przy braku dużych pieniędzy. Umowy kredytowe są bardzo elastyczne, dzięki czemu istnieje pewna dowolność co do ustalania wysokości składek ratalnych oraz długości trwania okresu kredytu. Treści umów mogą zostać także renegocjowane, a sam kredyt można ubezpieczyć choćby od utraty stałego przychodu, co daje bezpieczeństwo w zaistniałej sytuacji.

Leasing nowego samochodu

Leasingowanie fabrycznie nowego samochodu nie wiąże się z badaniem zdolności kredytowej, jak ma to miejsce przy występowaniu o kredyt na samochód. Leasing samochodu to rozwiązanie korzystne finansowo, ale w obliczu trwającego długi czas spowolnienia gospodarczego należy wziąć pod uwagę możliwość pogorszenia sytuacji finansowej. Od zdecydowanej większości umów o leasingu można odstąpić, jednak nie będzie to łatwe i przynosi straty rozwiązującemu umowę.

Kupno używanego samochodu gotówką

Alternatywnie dla dwóch powyższych metod finansowania kupna nowego pojazdu z salonu jest zakup samochodu używanego za odłożone pieniądze. Samochody używane są dostępne w korzystnych cenach, natomiast nie obejmuje ich już gwarancja świadczona przez producenta. Kupując pojazd z drugiej ręki za gotówkę należy uwzględnić duże koszty utrzymania takiego samochodu, które często powodują, że lepiej opłacałoby się kupić nowy samochód. Korzyścią takiego rozwiązania jest jednak ominięcie zobowiązań długoterminowych, co liczy się w obliczu obaw o przyszłość gospodarki.

Kupno używanego samochodu z Niemiec poprzez firmę > Auto Arek.

 

Tagi: