Epidemia koronawirusa jako czas na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci

Epidemia koronawirusa jako czas na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci - In2020.plPandemia to okres, w trakcie którego niemożliwe stało się korzystanie z profesjonalnych usług gabinetów kosmetycznych. Warto jednak potraktować ten czas również jako szansę na zregenerowanie naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zmęczone różnego typu stylizacjami. Jak zatem zadbać o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja oznacza, że widzimy się tylko z najbliższymi z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie opuszczamy domu, nie mamy potrzeby układania fryzury czy nakładania makijażu. To doskonała okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę wytchnienia i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z gotowych artykułów dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór całkowicie naturalnej kuracji produktami, które mamy zazwyczaj w swojej kuchni. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, wykorzystując do tego zwykłe oleje roślinne. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny efekt zapewni natomiast laminowanie, czyli nałożenie na włosy mieszanki maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej izolacji najlepiej zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać skrupulatne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling wykonamy podczas masażu scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej nawilżyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy skomponować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli dysponujemy lekkim olejem roślinnym, na przykład olejem konopnym, możemy nakładać go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz antyoksydację komórek.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy odpuścić sobie również manicure, a zamiast hybryd czy żeli wybrać gotowe odżywki. Jeśli nie mamy ich pod ręką, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częste mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko sprawi, że nasza skóra i paznokcie staną się przesuszone, dlatego ich regularne odżywianie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz zdrowia płytek.

W trakcie pandemii możemy zauważyć, że wiele zabiegów upiększających mamy szansę wykonać samodzielnie. Najlepiej potraktować zatem ten okres jako okazję do przetestowania na sobie wszystkich domowych metod naturalnego poprawiania urody.

Tagi: